Slovenija gre na počitnice

Približuje se čas počitnic, dopustov in prostih dni za otroke, učence, dijake, študente, pa tudi za starše in ostale. Za naše zdravje in dobro počutje je pomembno, da si v tem času odpočijemo, smo dovolj časa zunaj na svežem zraku, se družimo in »odklopimo« od vsakdanjih obveznosti in skrbi.

Ker se pri otrocih in mladostnikih povečuje čas, ki ga preživijo v zaprtih prostorih in z uporabo različnih tehnologij, na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) spodbujamo starše, da ne dopuščate predolge in pretirane uporabe različnih tehnologij v času počitnic in sicer. Poleg tega imejte pregled nad tem, kaj otroci in mladostniki pri njihovi uporabi počnejo. Namesto pasivnega preživljanja svojega časa jih usmerite v aktivne oblike preživljanja prostega časa: NAŠI KRAJI in NAŠE OKOLJE so več kot primerni in čudoviti za različne aktivnosti s prijatelji, druženje v naravi, na prostem, igranje različnih iger in razvijanje različnih oblik gibalnih aktivnosti. OBUDITE VAŠKA IGRIŠČA – tudi za odrasle, starejše in celotno lokalno skupnost.

POZORNO:

• Po vrnitvi iz gozda se preoblečemo in dobro pregledamo morebitno prisotnost klopa, ki ga moramo čim prej varno odstraniti.
  • Spremljajte nasvete ptnikom pred potovanjem.
  • Skrbite za zdravo prehranjevanje, predvsem pa zadostno uživanje tekočin.
  • Redno gibajte: otroci in mladostniki vsaj 1 uro, odrasli pa 30 minut dnevno.
  • Zaščitite se pred soncem in omejite gibanje na soncu med 10. in 16. uro.

Morda vam bo všeč tudi...