Kulturna šola

OŠ Kuteževo je za kulturno delovanje že leta 2009 prvič prejela naziv »KULTURNA ŠOLA«. Naziv podeljuje Javni sklad RS za kulturne dejavnosti v sodelovanju z Zvezo kulturnih društev Slovenije ter Društvom GEOSS.

Na naziv smo ponosni in se trudimo z različnimi kulturnimi dejavnostmi popestriti dogajanje na šoli in širše v lokalni skupnosti. Aktivnosti so zelo raznolike; obsegajo glasbeno, likovno, gledališko, folklorno dejavnost, novinarstvo, ples, literaturo in ohranjanje kulturne dediščine. Izvajajo se v okviru pouka, dni dejavnosti, obšolskih dejavnosti in projektov.

OŠ Kuteževo je v kraju in krajevni skupnosti glavni in (skoraj) edini prostor, kjer se odvija kulturno dogajanje – ne samo za otroke in njihove starše, ampak tudi ostale prebivalce. Otroci šole in vrtca skupaj z mentorji pripravijo različne prireditve za javnost: božično-novoletno, ki ji sledi šolski novoletni ples, prav tako s proslavo obeležimo državne praznike: dan samostojnosti in enotnosti, slovenski kulturni praznik, dan državnosti. Na prireditvah sodelujejo šolska folklorna skupina, mladinski in otroški pevski zbor in člani gledališkega krožka.  Šola organizira tudi gledališki  abonma za vrtčevske in mlajše šolske otroke.

Z raznovrstnim kulturnim delovanjem v preteklih letih smo dokazali, da si še vedno zaslužimo naziv “kulturna šola”. Naziv s ponosom nosimo in trudili se bomo, da bi še naprej skrbeli za raznovrstno kulturno dogajanje v šoli.